Author Archive

  1. Pentru ca ne place foarte mult fotbalul…

    octombrie 18, 2008 by Andrei Sălăgean

    „Filosofia este o transcedentală propedeutică pentru sufletul bîntuit de moarte al românului”. – Cornel Dinu
    Gigi Mulţescu şi Cornel Ţălnar în timpul partidei de la Reghin. La un corner pentru Bistriţa, Ţălnar i-a strigat lui Bratu: “ramîi la centru”, dar Mulţescu a intervenit imediat: “Bratule du-te în careu, că ai fundaş în marcaj”. Apoi, s-a întors către Ţălnar şi i-a spus: “Bă, du-te-n p*** mea, taci odată că altfel plec la vestiare şi te las pe tine!”
    “Sînt momente cînd joci bine şi pierzi sau nu cîştigi.” – Vasile Maftei
    „Sînt pesimist. Cred că putem învinge Olanda” – Nicolae Mitea
    „Sincer, mie nu-mi place să mă duc la Vaslui! Păi, la ultimul meci au venit cu un tablou de-al meu şi scria „Popa prostu” – Ionuţ Popa
    „Important e punctele” – Gică Hagi
    „Mitica Dragomir este acelaşi pentru toţi şi diferit pentru fiecare” – Gigi Becali
    „Omul este o persoană umană” – Gheorghe Hagi
    „Nu pot să spun că am plîns, dar mi-au dat lacrimile” – Cosmin Moţi
    „În România nu e bine sa îţi dai demisia, pentru că se găseşte unul care să ţi-o semneze în cinci minute şi rămîi şomer.” – Ionuţ Popa, după demisia lui Bergodi de la Rapid
    „Te faultează? Pai du-te bă la şah! Du-te la şah!” – Sfatul lui Petre Grigoraş pentru Semeghin
    „Olăroiu e un antrenor foarte bun, dar vine un moment cînd trebuie să pleci de la locul faptei” – Dumitru Dragomir
    “Puteau să cîştige ambele echipe, dar important este că noi am luat 6 puncte.” – Gigi Netoiu
    „Giuleşti, vînt puternic. Surdu…coafura rezistă?” – banner al galeriei rapidiste la meciul cu Steaua
    „Putem cîştiga dragul meu, numai să şi putem!” – Dumitru Dragomir, înaintea meciului cu Olanda, din primavară
    „Copii, mergeţi la şcoală, că şi şcoala e bună la ceva!” – Gheorghe Hagi
    “N-avea cum să-mi rupă Fane capu`, am gît flexibil, sînt ca inspectorul Gadget” – Mihai Stoica într-un dialog cu Gigi Becali
    „Pot spune cu mîna pe inimă că am fost supercorect. Nu am pus botul la nimeni” – Adrian Porumboiu despre corectitudine
    „Băi, Bunică, cîte goluri ai dat tu, mă, în campionatul ăsta!” – „Unu, nea Gigi” – „Păi bine, bă, hahalero, tocmai cu Steaua ţi-ai găsit să-l dai!?” – Gigi Becali într-un dialog cu Romică Bunică
    „La botezul copilului lui Dică am băut şampanie şi după aia am spart paharul, fiindcă aşa sînt eu: un om care am sentimente, care trăiesc.” – Gigi Becali
    „M-am pomenit cu Copos la palat. „Ce faci băi, Gigi, dai punctele ungurilor? E mai bine să fiu eu pe doi”. Dar el nu are cum să termine pe locul doi, în faţa mea, aşa că i-am pus să semneze o hîrtie pe care scrie: „Vreau să devin ostaşul lui Dumnezeu, pentru că locul doi pe care s-a clasat Becali i l-a dat Dumnezeu” – Gigi Becali
    „Becali e un brand. Eu pot să fac pui Gigi Becali, dacă vreau ” – Gigi Becali
    „Imnul Stelei va fi o melodie religioasă şi o să o cînt eu, că sînt talentat” – Gigi Becali
    “Eu nu-mi propun să dau gol, care e e în faţa porţii, s-o înscrie!” – Claudiu Răducanu


  2. Profesorii de dans

    octombrie 16, 2008 by Andrei Sălăgean


  3. The Exit is not Exit

    octombrie 15, 2008 by Andrei Sălăgean


  4. Problems with the customer…

    octombrie 14, 2008 by Andrei Sălăgean

    Me: “Hi, how can I help you?”
    Customer: “I need to return this d*** camera.”
    Me: “Sure, was it not working?”
    Customer: “I just don’t want it, okay?”
    Me: “Okay. Have you opened the box yet?”
    Customer: “Why does that matter?”
    Me: “Well, as the sticker on the box says, if the box is opened and you return it, I have to charge you a restocking fee.”
    Customer: “Oh. No… no, it hasn’t been opened.”
    (I look and the box has been clearly opened, with a torn seal.)
    Me: “Uh… are you sure it hasn’t been opened?”
    Customer: ”LOOK! ARE YOU CALLING ME A F***ING LIAR? Where is your manager? I spend hundreds of thousands of dollars here and this is how I’m treated?!”
    Me: “Ma’am, if you just–”
    Customer: “THESE PEOPLE CALL CUSTOMERS LIARS! DON’T SHOP HERE!”
    Me: “Ma’am, I believe you! I will return it!”
    Customer: “That’s right you will!”
    Me: “Can I see your receipt?”
    Customer: “It’s in the box.”


  5. Consumul de alcool.Simptom.Cauza.Solutie!

    octombrie 13, 2008 by Andrei Sălăgean

    1. Simptom: Picioare reci si umede.
    Cauza: Paharul tau e înclinat sub un unghi incorect.
    Solutie: Intoarce paharul; incearca sa faci astfel încât partea deschisa sa fie îndreptata în sus.

    2. Simptom: Picioare calde si umede.
    Cauza: Ei…asta e: te-ai pisat pe tine.
    Solutie: Du-te si usuca-te la cea mai apropiata toaleta.

    3. Simptom: Tejgheaua e din email alb.
    Cauza: Inca nu ai iesit de la toaleta.
    Solutie: Mai bine chemi ajutor.

    4. Simptom: Nu mai vine berea pe care ai cerut-o de juma’ de ora.
    Cauza: Tejgheaua e în spatele tau.
    Solutie: Intoarce-te; berea ta e cu siguranta acolo.

    5. Simptom: Peretele din fata ta este plin de lumini.
    Cauza: Probabil ai cazut pe spate.
    Solutie: Pozitioneaza-ti corpul la 90 de grade de sol!

    6. Simptom: Gura îti e plina de chistoace.
    Cauza: Ai cazut cu nasul în scrumiera.
    Solutie: Scoate-le afara si clateste-ti gura cu o dusca de gin tonic.

    7. Simptom: Vederea tulbure.
    Cauza: Te uiti printr-un pahar gol.
    Solutie: Mai cere un rand din bautura ta preferata.

    8. Simptom: Se deplaseaza solul sub picioarele tale!
    Cauza: Doi bodyguarzi te scot afara din local.
    Solutie: Intreaba-i cel putin unde te duc…

    9. Simptom: Reflexii multiple ale unei fete te privesc din apa.
    Cauza: Esti la WC, încercand sa vomiti.
    Solutie: Baga-ti degetul în gât…

    10. Simptom: Oamenii din jurul tau vorbesc si au un ecou misterios.
    Cauza: Ti-ai pus paharul la ureche.
    Solutie: Incteaza sa mai faci pe prostul…

    11. Simptom: Ringul se cam deplaseaza, oamenii din jur sunt imbracati în alb, iar muzica e cam monotona.
    Cauza: Esti intr-o ambulanta.
    Solutie: Nu misca. Posibila coma alcoolica!

    12. Simptom: Tatal tau are un aer cam ciudat, iar fratii te privesc perplex.
    Cauza: Ai gresit casa.
    Solutie: Intreaba-i daca nu cumva stiu unde e casa ta…

    13. Simptom: Un spot enorm de discoteca te orbeste.
    Cauza: Esti intins pe spate si s-a facut deja ziua.
    Solutie: O cafea si o „picatura” mica, ca sa-ti revii…